اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

امروز اقتصاد کشور در رکود عمیق و بی‌سابقه‌ای فرو رفته

سلیمانی در گفت‌وگو با فارس:

امروز اقتصاد کشور در رکود عمیق و بی‌سابقه‌ای فرو رفته/ در پسابرجام منتظر حل مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان هستیم

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه دولت تمام تلاش خود را برای تأثیر روی نتیجه انتخابات به کار گرفته است، گفت: در پسابرجام منتظر حل مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان هستیم.

خبرگزاری فارس: امروز اقتصاد کشور در رکود عمیق و بی‌سابقه‌ای فرو رفته/ در پسابرجام منتظر حل مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان هستیم

محمد سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اظهار داشت: بیش از 2 سال است که رکود بر اقتصاد کشور ما حاکم شده است، دولت هم تا پیش از تصویب برجام همه چیز را به توافق هسته‌ای ربط می‌داد و آقای رئیس‌جمهور نیز همیشه مردم را به پسابرجام حواله می‌داد.

وی افزود: از زمانی که برجام امضا شده، چند ماه گذشته و الآن زمان برداشت از این توافقنامه است، اولین موضوع این است که پول‌های آزادشده باید خرج مردم و تولید کشور شود، اولویت دولت باید معیشت مردم باشد، اینکه پول‌هایی آزاد شود، اما با این پول‌ها خرید کرده و واردات به کشور انجام شود، این ظلم به مردم محسوب می‌شود.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: نه اینکه هواپیما برای مملکت ما لازم نیست، حتماً ما به هواپیما نیاز داریم، اما آنچه محور کار حول اقتصاد مقاومتی باید باشد، این است که بدانیم واردات به چرخه اقتصادی کشور ضرر می‌زند و نه تدبیر صحیحی است و نه امیدی به مردم می‌دهد و نه مطالبه مردم را برآورده می‌کند.

سلیمانی یادآور شد: متأسفانه دولتی‌ها مدام مردم را از قطع یارانه‌ها می‌ترسانند، مردم چه گناهی کردند که باید اینگونه تاوان آن را پس دهند؟! دولت باید به فکر سر و سامان دادن به اقتصاد کشور باشد.

وی متذکر شد: امروز اقتصاد کشور در رکود عمیق و بی‌سابقه‌ای فرو رفته است، صنعت کشور ما دچار رکود شده و چندین هزار نفر اخراج شدند، منابع آزادشده کشور باید صرف رونق تولید داخلی کشور شود تا صنایع تولیدی کشور سر پا و احیا شوند، بسیاری از مراکز تولیدی ما امروز با نصف ظرفیت و یا یک‌سوم ظرفیت فعالیت می‌کنند و با زیر 50 درصد ظرفیت مشغول هستند.

این نماینده مجلس همچنین گفت: با توجه به شرایط امروز کشور نباید بروند با شرکت پژو که با آن وضعیت مردم ایران را رها و پشت مردم کشور ما را خالی کرد، قرارداد ببندد و به جای احقاق حق به این شرکت جایزه دهند و مجدداً با آن قرارداد ببندند، این ظلم به مردم ایران محسوب می‌شود.

وی تأکید کرد: سال‌هاست ما از آنان خرید می‌کنیم، حداقل یکبار بیایید به دانشمندان و نخبگان ما و این جوانان، صنعت را بیاموزید و به آنان میدان دهید تا به شرایط نابسامان امروز کشور کمک کنند و بتوانند حرکتی در تحول صنعتی و اقتصادی کشور به وجود آورند.

سلیمانی ادامه داد: وزیر کشاورزی اخیراً گفته است کالای تولیدی کشاورزی تا از مزرعه به مغازه برسد، قیمتش 5 برابر می‌شود، باید پرسید در این میان، وظیفه آقای وزیر و دولت دقیقاً چیست؟! شما وزیر شده‌اید که این مشکل را حل کنید، اما این وسط دلال‌ها به راحتی حق کشاورزان را می‌خورند.

وی همچنین یادآور شد: دولت امروز به حاشیه رفته و کار و زندگی‌اش را کاملاً به سیاست خارجی ربط داده و تمام تلاش خود را می‌کند تا روی نتیجه انتخابات تأثیر بگذارد، در حالی که این وظیفه دولت نیست و دولت اصلاً نباید در انتخابات دخالت کند و دخالتش کاملاً غیرقانونی است.

سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم دولتی‌ها به خودشان بیایند و کمر همت ببندند تا مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان کشور را حل کنند، امید داریم دولتی‌ها به مطالبه مردم برای حل مشکل بیکاری توجه جدی داشته باشند، واردات و خرید از کشورهای خارجی مشکلات اقتصادی کشور را حل نمی‌کند، متأسفانه امروز ما مثل بچه‌پولدارها برخورد می‌کنیم و این فایده‌ای ندارد.

انتهای پیام/

منبع : فارزس نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو
×